Szakrális geometria magyarul
A sík és a tér
Minden játékos egy különleges, rovásírás abc-t kap a kezébe, a hangképzés rendszerével és a jelek átmeneteivel összhangban...
Keleten titkosan kezelt tudás
A szimbólumok és betűk titka keleten titkos tudás, nyugaton a királyi udvarok díszítőművészetének alapja. Mi magyarok a rovás és a népművészet segítségével, újra megtanulhatjuk értelmezi a legősibb képjelek rendszerét.
A játék során felfedezzük a távoli kultúrák és a magyar hagyomány díszítőművészetének titkait. A közös kozmológia a modern időkben is megállja a helyét!
A rovás betűiből képzett formák a legősibb képírás megértése felé vezetnek...
Két égitest találkozásakor is megfigyelhető az "ószó" ligatúra (bemutató a lapokból 160/023-024).
Szakrális geometria magyar értelmezése
A legszentebb nemzetközi szimbólumrendszer magyarul olvasható. Szent kifejezések tárulnak fel, melyek képei más kultúrákban a teremtés napjait mutatják be. Érdekes módon, a csillagok és bolygók kialakulása, valamint a fény kettős természetének megjelenítése is ide tartozik. Ez az írott történelem előtti kapcsolatrendszer, mely a képírást és a fény tudatos használatát tanítja.
A hét körből álló szimbólum az Élet magja, további 12 körrel kiegészítve az Élet virága (Seed of Life - Flower of Life). A fény terjedését (szemből nézve) szemlélteti, hiszen a fénymag (foton) és a fényhullám is egyszerre mutatkozik benne.
Élet virága a kínai Tiltott város bejáratánál melyet oroszlán őriz, Egyiptomban Ozirisz templomában, Leonardo da Vinci rajzain és a magyar hagyományban.
A Világfa (a világ fény) megjelenítése:
Oldalnézetből tehát ilyennek láthatnánk a fény hullám és részecske természetét. A legfontosabb, hogy képzeletben felülnézetből is lássuk!
Magasabb szinten megismerjük a nyelvünk mélyebb képi rétegeit. A hangképzés rendszere és a rovásbetűk átmenetei összefüggnek. A szimbólumok úgy változnak át egymásba, ahogy a legősibb szavak felfedik ősi titkaikat...
A nyelvi gyökrendszer szerint szavaink gyökökből épülnek fel, melyekhez képi tartalom kapcsolódik. A XIX. században még hivatalos gyökrendszert is megérthetjük a játék során. A fejlett KÉPzelőerő minden KÉPesség alapja...
A nemzetközi szakrális geometriában a teremtés második napjának jelképe a két kör.
A két kör metszésében látható a rovás-H ꘉ, ami a halak alakja, belseje mag alakot formál.
A mandula (mag, mandorla) jelkép neve Vesica piscis (jelentése halhólyag), melyben Jézust és Szűz Máriát is ábrázolni szokták, valamint távol-keleti szentekhez is kötődik.
A második nap a magyar hagyományban egyúttal a második Nap, mint égitest jele is. Jelenlegi Napunk egy protocsillag felrobbanása után állt össze égitestté, így lehetnek a vasnál nehezebb elemek a Földön.
Ez a jelképrendszer a Világegyetem minden szintjén jelen van. Láthatjuk az atomoktól a galaxisokig és tovább. A táltos hitvilágban a Világfa felépítését tanítja. Megtanuljuk, hogy milyen fontos nézőpontot, illetve világnézetet váltani, valamint a képzeletünk segítségével tudatosan használni a fényt a fejünkben.
Feltárul a rovás titka! Így a legegyszerűbb megtanulni a betűket!
A magos kör és az aranyarányú spirál két rovás betűt ad: Ly és Ó.
Rovás-Jó (oda-vissza olvasva: Oly jó) - A nemzetközi szakrális geometriában a teremtés első napjának szimbolikus ábrázolása. A magból áradó aranyarányú görbe körbezár: létrejön a Mag és a Hon.
Így alakulnak ki a naprendszerek és a galaxisok!
A sejtosztódáshoz kapcsolódó jelképek:
Ez a rövid bemutató 8 képet mutat be a Táltoskirály 2x80 képes kártyájából. A kísérőfüzet minden képhez további leírásokat és kulcsszavakat ad. A gyerekek könnyebben megtalálják a képi hasonlóságokat, a felnőttek pedig türelmesebbek az olvasás során. A tanítási rendszert együtt sajátítják el, mely a legősibb képírás és a távoli kultúrák rendszerébe vezet...
Magasabb szinten megismerjük a 3-dimenziós szabályos testek rendszerét. Mivel képzeletünk alapvetően 3-dimenziós, könnyen megtanulhatjuk olvasni a szakrális geometria díszítőművészetét. A templomok, mecsetek, zsinagógák, sztúpák, kopjafák és ősi törzsi helyek vetületi ábrázolásai, szent kifejezésekkel, magyarul olvashatók.
A rovás jelkészlet olyan ősi szent szavakat tár fel, melyek bizonyítják nyelvünk ősiségét. Ezért volt hát tiltott a rovás, mert beavat az írott történelem előtti hitvilágok és a szabad emberi gondolkodás tanításába. Meditációs és révüléses gyakorlatokat tanít...
A kísérő füzet további információt és videó csatolásokat is tartalmaz!